אבחונים

במרכז רפואי נוירוקליניק אנו משתמשים במגוון איבחונים ממוחשבים. לאיבחונים אלה מספר מטרות:
א. אבחונים אובייקטיבים: אבחונים שנועדו לתת משנה תוקף לתהליך האיבחון. לדוגמא אנו משתמשים במבחן MOXO על מנת לבחון את ההסתברות שאדם סובל מהפרעת ריכוז וקשב. דוגמא נוספת, בדיקת BNA של אלמיינדה מאפשרת לבחון טוב יותר הסתברות לדמנציה או הפרעת קשב
ב. איבחונים שנועדו לעזור בהתאמת הפרוטוקול בעת טיפול באמצעות טכנולוגיית נוירופידבק: כל פרוטוקול נוירופידבק הוא תוצר המשלב את הידע בספרות המקצועית, את תלונות החולה ואת תוצאות בדיקת QEEG של כל מטופל, המדגימה את תבנית הפעולה המוחית. בדיקת QEEG היא בדיקה רפואית, שיכולה ללמד רבות על הסיבות המוחיות שבבסיס ההפרעה של כל מטופל.
ג. איבחוני מעקב אחר השיפור במצב המטופל: במהלך הטיפול באמצעות טכנולוגיית נוירופידבק אנו מצפים לשיפור מתמיד במצב המטופל. לעיתים ניתן לבדוק באופן אובייקטיבי את מצב המטופל באמצעות איבחונים. למשל, מבחן MINDSTREAM שאנו משתמשים בו כולל 4 גרסאות. הספרות המדעית הגדירה באופן מדוייק מה מידת השיפור הצפויה במבחן זה בעת ביצועו בכל פעם מחדש. ידוע שציוני מבחן זה מדוייקים מאוד ולא משתנים בהעדר תהליך טיפולי. אנו משתמשים במבחן זה על מנת לעקוב אחר תהליך השיפור של מטופלים הסובלים מהפרעת ריכוז וקשב, מפגיעת ראש או מפגיעה קוגניטיבית על רקע אחר. במרכז רפואי נוירוקליניק אנו משתמשים גם במבחנים ממוחשבים נוספים המיועדים לאותה מטרה, כמו מבחן CPT.