אבחון ממוחשב

אבחון ממוחשבהאבחון הממוחשב נועד לשקף את נקודות החוזק והחולשה בתפקודו הקוגניטיבי של הנבדק באמצעות רצף של מבחנים נוירו קוגניטיביים. המבחנים מדויקים מאוד ומושווים למאגרי תוצאות על-פי קבוצת גיל והשכלה.

אבחון ממוחשב משמש כלי עזר נוסף במכלול הנתונים המובילים לאבחנה של הפרעות קשב וריכוז, מחלת השיטיון (דמנציה) בראשיתה, לקויות למידה ועוד. בנוסף משמש האבחון הממוחשב למיפוי הפגיעה הקוגניטיבית בפגועי ראש.
באמצעות האבחון ניתן לקבוע במדויק מהי חומרת ההפרעה ולנסח המלצות טיפוליות בהתאם.
כל המבחנים הנהוגים בשימוש במרכז רפואי נוירוקליניק מאפשרים בדיקות חוזרות, כך שניתן לעקוב אחר השיפור באופן אובייקטיבי.

במרכז רפואי נוירוקליניק אנו משתמשים בארבעה סוגים של מבחנים קוגניטיביים:
א. MOXO – המבדק מסייע באבחון הפרעת קשב וריכוז. יחודו של מבחן מודרני זה בשימוש במסיחים שונים בעת ביצוע המבחן. מסיחים אלה עוזרים לחקות את המציאות שאדם הלוקה בהפרעת קשב וריכוז נאלץ להתמודד איתם במקומות שאינם שקטים. לדוגמא, ילד היושב בכיתה יכול להיות מוסח בשל תנועה של ילדים אחרים בכיתה, רעשים ודיבורים בכיתה וכן הלאה. מסיחים אלה לא קיימים במבחנים אחרים כמו TOVA, או בשני המבחנים המתוארים להלן. תוצאות מבחן זה מתקבלות באופן מיידי.
ב. MINDSTREAM – מדובר באוסף מבחנים הבודק באופן מבוקר מכלול של תפקודים קוגניטיביים כגון זיכרון, קשב, ריכוז, קשר עין-יד, יכולות מילוליות ועוד. למבחן זה כמה גרסאות וחלקן מותאמות להערכה של אנשים הסובלים משיטיון. תוצאות מבחן זה מתקבלות באופן מיידי.
ג. CPT

לכל מטופל אנו מתאימים את האבחונים המתאימים ביותר כך שתתקבל אבחנה מדויקת המשקפת היטב את מצבו.