טיפול בפיברומיאלגיה

אם את/ה סובל/ת מכאב כרוני ונדמה לך שניסית כבר הכל. התרופות לא הועילו או שהתקשית לסבול את תופעות הלוואי, אל תרימו ידיים.

במרכז לשיפור תפקודי המוח אנו מציעים טיפול נוירולוגי מתקדם, לסובלים מכאב כרוני, כאב נוירופטי, כאבי גב, כאבים לאחר אוטם מוחי, כאבי פנטום ועוד.

הטיפול מביא להפחתה משמעותית בכאב ובתחושות האי נוחות, לירידה בשימוש בתרופות נוגדות כאב ולשיפור ניכר באיכות החיים.

טיפול בפיברומיאלגיה (כאב כרוני)

טיפול בפיברומיאלגיה

על כאב כרוני

לכאב כרוני סיבות רבות: כאב נוירופטי בעקבות מחלת סכרת, כאבים בשל מחלת פיברומיאלגיה, כאב הנובע מפריצת דיסק ועוד. אומנם הכאב נחווה באברי הגוף, אבל הסיבה העיקרית לכאב נובעת מפגיעה במעגלי המוח הקשורים לכאב. לכן, מרבית התרופות המודרניות לטיפול בכאב עובדות באמצעות השפעה על אזורי המוח הרלוונטיים. לתרופות אלה מגוון תופעות לוואי וחלקן יוצרות תלות והתמכרות.

כאב כרוני מתמשך, בין אם סיבתו ידועה אם לאו, מביא לפגיעה קשה באיכות חייהם של הסובלים ממנו.

אנו מציעים טיפול בכאב כרוני על כל סוגיו.

טיפול בכאב כרוני באמצעות נוירופידבק

טיפול בפיברומיאלגיה (כאב כרוני)

נוירופידבק (NeuroFeedback) היא שיטת טיפול מודרנית המאפשרת למטופל ללמד את מוחו כיצד לפעול באופן אופטימלי. הסדרת פעילות גלי המוח הנלמדת במהלך הטיפול מביאה להקלה משמעותית בסימפטומים מסבי סבל. באמצעות נוירופידבק ניתן לטפל בהצלחה רבה באנשים הסובלים מכאב כרוני. הטיפול אינו פולשני ואינו מצריך שימוש בתרופות. לאחר מספר מפגשים מטופלים מדווחים על הקלה ניכרת בכאבים.

 • מוכח מחקרית
 • ההשפעה נשמרת לטווח הארוך
 • הטיפול יעיל במגוון רחב של גילאים
 • 87% מהמטופלים מדווחים על הקלה בסימפטומים
 •  הטיפול נעשה בפיקוח אנשי מקצוע ומטפלים מוסמכים
 • טיפול לא פולשני ולא תרופתי

 • הטיפול עובד! צוות מקצועי מלווה ומכיר את המטופלים, והבנות במשרד, משדרות מקצועיות ואדיבות.

  ב. (מטופל לשעבר)לעוד המלצות ומכתבים ממטופלים...

 • אנשי מקצוע מדהימים, עוזרים לך בדיוק לבעיות שאתה רוצה לטפל, זמינים וקשובים בכל זמן הטיפולים

  א. (מטופל לשעבר)


 • הצוות מקצועי ואדיב. מעולם לא נתקלתי ברמה כזאת של אכפתיות, הסבר מדוייק על הטיפול וכן רמת התעניינות בתגובות שלאחר הטיפול. יישר כח!

  י. (מטופל לשעבר)


 • היחס והשרות שקיבלתי, היה מצוין, צוות חם אמפטי וקשוב, לי היה תמיד נוח לשוחח ולהתייעץ, והם עזרו לי למטרה שבאתי

  ב. (מטופל לשעבר)


תקציר מאמרים בנושא פיברומיאלגיה

 • שם מאמר : טיפול בעזרת נוירופידבק בסינדרום פיברומיאלגיה; מחקר מבוקר עם חלוקה אקראית
  מקום פרסום : Appl Psychophysiol Biofeedback. 2010 Dec;35(4):293-302

  טיפול באמצעות נוירופידבק בחולים עם פיברומיאלגיה: מחקר חד סמיות מבוקר עם חלוקה אקראית. במחקר זה נבדקה השפעת הטיפול באמצעות נוירופידבק בחולי פיברומיאלגיה. 40 חולים חולקו אקראית לשתי קבוצות: האחת קיבלה רק טיפול בנוירופידבק. השניה קיבלה טיפול בתרופה נוגדת דיכאון מודרנית (ציפרלקס). המחקר נמשך חודשיים שבמהלכם קיבלו המטופלים 20 טיפולי נוירופידבק. כדי להעריך את השפעת הטיפול בצורה אובייקטיבית, הועברו השאלונים על ידי חוקר, שלא ידע איזה טיפול מקבל כל מטופל. המחקר הראה, שהטיפול בנוירופידבק הביא לשיפור בכל המדדים החשובים, כגון כאב ועייפות כבר לאחר שבועיים. התרופה הביאה לשיפור רק לאחר חודש. סה”כ החולים שטופלו באמצעות נוירופידבק הרגישו טוב יותר יחסית לאלה שטופלו עם התרופה.

  חשיבותו של מחקר זה היא במערך המחקר. העובדה שהחולים חולקו אקראית לשתי קבוצות היא נקודת חוזק. העובדה שקבוצת הבקרה קיבלה טיפול שהוכח יעיל בעבר כמו ציפרלקס אף היא נקודת חוזק של המחקר.


 • שם מאמר : נוירופידבק משפר סימפטומים בפיברומיאלגיה
  מקום פרסום : Appl Psychophysiol Biofeedback. 2011 Sep;36(3):193-200

  פיברומיאלגיה היא מחלת כאב כרונית המלווה, בין השאר, בקשיים ביכולת הקשב. הנחת המחקר הייתה, שכיוון שטכנולוגיית נוירופידבק הוכחה כיעילה לשיפור יכולות קשב, ייתכן ושיפור הקשב בחולות פיברומיאלגיה יביא לשיפור בתפקוד הכללי של המוח, ולכן יגרור אף שיפור במחלה עצמה.
  במחקר השתתפו 15 חולות עם פיברומיאלגיה שעברו כ 40 מפגשי טיפול באמצעות נוירופידבק. במקביל 63 חולות אחרות קיבלו טיפול סטנדרטי ושימשו כקבוצת בקרה.
  במחקר, החולים נבדקו הן במבחני קשב והן עברו הערכה של מידת הכאב, נוקשות השרירים, מצב הרוח, עייפות ועוד.
  בתום המחקר התברר, שאכן הטיפול באמצעות נויורפידבק שיפר יכולות קשב מסויימות, הוריד עייפות, כאב שרירים ועוד סימפטומים. ניכר הבדל מובהק ומשמעותי בין קבוצת הבקרה, שלא טופלה באמצעות נוירופידבק לבין הקבוצה שטופלה באמצעות טכנולוגיה זו.